Faaliyetlerimiz

PRODÜKSİYON

Kafyapım Yayın, prodüksiyonun her alanında uluslararası yayın standartlarını göz önünde tutarak yapımlar gerçekleştirmek üzere, 2016 yılında alanında profesyonel ve deneyimli ekibi ile yola koyuldu. Önemi gittikçe artan dijital dünyada video ve prodüksiyon alanında önemli projelere imzasını attı ve atmaya devam ediyor. Söz konusu prodüksiyon yelpazesi; tanıtım filmleri, televizyon programları, belgesel filmleri, reklam filmleri, organizasyon, reji çekimleri ve benzeri tür yapımları içermektedir. Kafyapım Yayın, kamu ve özel sektöre yönelik tanıtım filmi çalışmaları ile kurumların; ulusal ve uluslararası platformlarda temsillerini sağlar. Kamu kuruluşuna teknik hizmet ve prodüksiyon alanında çözüm ortağı olur. Özel sektörde de teknik hizmet ve prodüksiyon alanında çözüm ortağı olur. Kafyapım Yayın söz konusu alanlardaki tüm çalışmalarını, alanında uzman personelleri; son teknoloji teknik ekipmanları ile prodüksiyon alanındaki proje geliştirme faaliyetlerine devam etmektedir.

Misyonumuz

Temel misyonumuz, hizmet verdiğimiz her birimin ihtiyacına yönelik pratik çözümler üretmek.

Vizyonumuz

Temel vizyonumuz, teknolojik gelişmelerin sağladığı maliyet avantajlarını optimize ederek, her anlamda kazançlı iş süreçlerini oluşturmaktır.

Kurumsal Tanıtım Filmi

Kurumsal tanıtım filmi hazırlarken en önemli önceliğimiz firmayı iyi tanımaktır. Firmanın bizden beklentisi dahilinde hedef kitleyi belirleyerek içeriğin oluşturulması aşamasına geçilir. Bu konuda PR uzmanlarımız gerekli analizleri yaparak hedef kitle üzerindeki etkiyi maksimum seviyeye çıkaracak mesajları belirler. Bu doğrultuda tanıtım filmi senaryo çalışmaları gerçekleştirilir. Prodüksiyon ve post prodüksiyon aşamasında yine hedef kitle göz önünde tutularak ses ve müzik, görsel tasarımlar belirlenerek elde edilen görüntülerle anlamlı bütünler oluşturulur. Kafyapım Yayın olarak bu noktada güvendiğimiz yönetmenlerimiz, montaj ekibimiz ve stüdyolarımızla ürettiğimiz nitelikli ve yaratıcı tanıtım filmleri tasarlarız

Reklam Filmi

Çeşitli alanlarda faaliyet gösteren birçok sektör, yaptığı çalışmaları, yeni projeleri tüketiciye duyurmak için izledikleri yöntemlerden biri reklam filmleridir. İyi bir reklam nasıl yapılır? Bu soruya doğru yanıtları bulmak çok önemlidir. Bu konuda Kafyapım Yayın olarak öncelikle yaratıcı fikirler bulur daha sonra bu fikirleri en iyi tüketiciye nasıl yansıtırız sorusu üzerinde çalışmalar yaparız. Bu konuda en önemli görevi senaristlerimiz üstlenerek ortaya kaliteli bir iş çıkarmak adına teknolojinin bütün imkanlarından olabildiğince yararlanılarak müşteriye sunulmaktadır.

Profesyonel Fotoğraf

Kafyapım Yayın olarak genellikle çekimlerimiz kamu kurum ve kuruluşları, kurumsal firmalar, üretici ajanslar, hizmet sektörleri ve reklam ajansları için yapılır. Profesyonel fotoğrafçılık çalışmaları temel tasarım ve estetik bilgileri, makine ve makine kapsamıyla ilgili teknik bilgiler, çekimin yapılacağı sektöre yönelik bilgiler teknik ekipmanlar ile uzmanlık ya da akademik eğitim almış kişiler ve ekipler tarafından yapılarak başarılı bir portföy sunumu ile müşterilerimize sunulmaktadır.

Prodüksiyon ve Stüdyo

Kafyapım Yayın içerisinde bulunan prodüksiyon stüdyosu; sonsuz fonu, işin yapısına göre düzenlenen diğer fonları ve yeni teknoloji ışık donanımları ile özellikle belgesel alanında hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra kapalı alanda da fotoğraf çekimleri stüdyomuzda gerçekleşmektedir. Prodüksiyon anlamında yapılan her iş için Kafyapım Yayın çözüm ortağıdır.

Teknik Destek

Teknik anlamda her türlü ekip ve ekipman desteği, anahtar teslim stüdyo kurulumu, televizyon altyapısının kurulumu, canlı yayın aracını projelendirme ve kurma, tüm formattaki arşiv kasetlerinizi dijital ortama aktarma konusunda çözüm üretir. Sektörde yatırım yapmak isteyenlere teknik danışmanlık ve tüm faaliyetlerinde Kafyapım Yayın olarak müşterilerimize destek vermekteyiz.

Yurtdışı Haber ve Prodüksiyon

Yurtdışındaki televizyon kanallarına ve ajanslara görüntülü haber hizmeti vermekteyiz. Yabancı prodüksiyon firmalarının hizmet alabileceği en doğru adres olacak altyapıya sahibiz.

Başlıca Projelerimiz

Bilgemiz Aliya İzzetbegoviç
(T.C. Cumhurbaşkanlığı, 1 Mart 2017)

İslamın Uç Beyi Aliya
(Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı, 19 Ekim 2017)

Doğu Batı Arasında Aliya
(Congresium Ankara, 27-28 Şubat 2018)

Ömür Var Asra Bedel
(Sheraton Otel Ankara, 10 Aralık 2019)

Doğu ile Batı Arasında Anadolu
(Yurtiçi şehir ve Üniversite konferansları, sürekli)

YAYIN

Çağdaş dünya, Anadolu Türk-İslâm kültürünün geleneksel ve modern değerlerini yeterince tanımıyor. Şüphesiz bunun tarihsel, siyasal, ekonomik ve kültürel birçok sebebi vardır. Her ne olursa olsun bu, günümüzün dünyasında kaçınılmaz ve karşılıklı olarak ihtiyaç hâline gelmiştir. Anadolu kültür ve medeniyet havzasını tek taraflı tanıyan ve tanıtmak isteyen Batı dünyasının klişe tavırları artık sürdürebilir değildir. Çünkü tek taraflı tanıma ve okumalar gerçekliği yansıtmıyor.

Bugün çağdaş dünyanın, Anadolu Türk-İslâm kültürünün başta birlikte yaşama tecrübesi, kardeşlik, merhamet, cömertlik, iyilik, fedakârlık, hoşgörü ve aşk gibi kadim ve evrensel değerleri hayata geçirmedeki tecrübe ve başarısının sırlarını öğrenmeye acil ihtiyacı olduğunu ve bunu aradığını düşünüyoruz. Dünyayı yaşanmaz kılan ve kısırlaştıran anlayışların değişmesi ancak müspet örneklerle mümkün olacaktır. Bu bağlamda Anadolu kültür havzası bin yıllık Türk tecrübesiyle örnek bir diyalektiğe ulaşmış bulunuyor. Dünyanın bunu doğru tanıma ve bundan gereği gibi istifade etme hakkı vardır.

Bu amaçla Balkanlardan Orta Asya’ya Türk-İslâm coğrafyasının eski-yeni bütün kültürel birikimlerini değerler, eserler ve şahsiyetler üzerinden tanımak, tanıtmak, yeniden yorumlamak, coğrafyamızın genç nesillerine ve çağdaş dünyaya aktarmak hem sorumluluğumuz hem de görevimizdir.

Biz, yayıncılık hedef ve çabamızla insanlık adına görevimizi yapmaya çalışıyoruz.

ORGANİZASYON

Çalışanlarıyla, 2016 yılından bu yana kongre sektöründe edindiği deneyimlerle, sektörde kendine yer bulan Kafyapım Yayın Organizasyon,

Ulusal ve uluslararası toplantı, sempozyum, kongre ve organizasyonların teknik altyapı hizmetlerini sağlamakta, kuruluşundan itibaren ekipman tercihini lider markalarla gerçekleştirmektedir. Kusursuz bir organizasyonun vazgeçilmez yapı taşı olan teknik sistemler, birincil önceliği müşteri memnuniyeti olan tecrübeli teknik ekibimizin kontrolünde hizmetinize sunulmuştur.

Sizleri, sizin yerinize de düşünüp detaylandıran, alışılagelmiş konseptlere alternatif sunan profesyonel ekiplerle çalışmaya davet ediyoruz.

Ses ve Konferans Sistemleri

Ulusal ya da uluslararası kongre, konferans veya şirket toplantıları için ihtiyaç duyabileceğiniz teknik ekipmanlarla hizmetinizdeyiz.

Işık Sistemleri

Organizasyonlarınızda ihtiyaçlarınıza göre farklı marka ve modelde profesyonel sistemlerle ve tecrübeli teknisyenlerle müşterilerimize çözüm ortağı olmaktayız.

Görüntü Sistemleri

Profesyonel görsel ekipmanlar ve tecrübeli personeller ile sunumlarınızın daha akıcı ve sorunsuz bir biçimde geçebilmesi için buradayız.

Simutane Çeviri

Organizasyonlarınızda tecrübeli çevirmenler ve lider markaların ürünleriyle hizmetinizdeyiz.

Sahne Dekor

İhtiyaçlarınız ve beklentilerinize göre en uygun dekor ve ışık uygulamalarını bilgisayar ortamında 3 boyutlu olarak tasarlayıp sizlere sunuyoruz.

Watchout

Watchout sistemiyle yüksek çözünürlükte projeksiyonlar ve ara ekipmanlar kullanarak, sunumlarınızı etkileyici görüntülerle farklı boyutlara taşıyoruz.

Bilişim Sistemleri

Ekipman parkımızdaki masaüstü bilgisayarlarla, dizüstü bilgisayarlarla, yazıcı ve fotokopi cihazlarıyla hizmetinizdeyiz.